driverprogram.pl

Blog tematyczny o motoryzacji, mechanice i poradach dla użytkowników samochodów.

Lifestyle

Jazda samochodem rajdowym po torze – prezent idealny?

Jazda samochodem rajdowym po torze – prezent idealny?

Jazda samochodem rajdowym po torze to marzenie każdego fana motoryzacji. Jednak niewiele osób wie, że jazda na torze wyścigowym jest dostępna dla każdego i jest ciekawym pomysłem na prezent dla kogoś, kto interesuje się samochodami. Z naszego artykuł dowiesz się:

  • na co zwrócić uwagę wybierając prezent w postaci jazdy na torze,
  • jakimi samochodami sportowymi można jeździć na torach,
  • jakie są ogólne walory jazdy samochodem sportowym po torze wyścigowym.

Jazda na torze – prezent za kierownicą super auta

Jeśli Twoja bliska osoba to wielki fan motoryzacji, z pewnością sportowy samochód jest szczytem jej marzeń. Co zrobić, aby mogła doświadczyć przejażdżki sportowym autem i spełnić motoryzacyjne marzenia. Wybierz prezent, zamów voucher i gotowe. Wydaje się to proste, jednak nawet tak wyjątkowy prezent ma pewne mankamenty. Warto wcześniej rozważyć kilka kwestii. Pierwszą z nich jest prawo jazdy. Osoba bez prawa jazdy nie skorzysta w pełni z takiego prezentu. Będzie musiała zadowolić się miejscem obok kierowcy. Jest to jazda ulicami miasta tzw. jazda co-drive. Drugą zasadniczą kwestią jest stan zdrowia. Pamiętajmy, że przejażdżka sportowym autem to przede wszystkim źródło niesamowitych emocji i wysoki poziom adrenaliny. W przypadku przeciwwskazań zdrowotnych nie będzie możliwe rozpędzenie samochodu do maksymalnych prędkości. Trzecią kwestią jest dostępność toru jazdy. Co prawda, do dyspozycji uczestników jest kilkanaście lokalizacji np. Tor wyścigowy Kraków, Tor Modlin w okolicach Warszawy, Tor Krzywa niedaleko Wrocławia, słynny Tor Poznań, Tor Kielce czy Tor Jastrząb. Osoba spoza dużych miast będzie musiała dojechać, co wcale nie jest takie łatwe, gdyż większość torów znajduje się na peryferiach miast. Sukces takiego prezentu zależny jest przede wszystkim od pogody. W porze zimowej i przy złych warunkach atmosferycznych, firmy odmówią takiej usługi. Sportowe samochody wymagają określonych warunków do jazdy i nie mogą się odbyć w niesprzyjających, ekstremalnych warunkach. Niekiedy na zrealizowanie takiego vouchera trzeba długo czekać. Ostatnia kwestia to cena. Koszt przejazdu sportowym autem waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy, jeżeli jest dużo chętnych do najlepszych sportowych aut.

Jazda samochodem rajdowym – prezent pełen wrażeń

Czy przejazd sportowym samochodem to idealny prezent ? Motoryzacyjna oferta firm świadczących usługi przejazdu na torze to super samochody najwyższej klasy. Wśród nich mamy takie modele jak: Porsche 911, Lamborghini Huracan, Lamborghini Gallardo, KTM X Bow, Ferrari, Ford mustang, Nissan GTR, Subaru Impreza, BMW M Power i wiele innych. Lista dostępnych sportowych samochodów wciąż się powiększa. Bez wątpienia taki prezent motoryzacyjny to pierwsze spotkanie ze sportowym autem. Już sam dźwięk silnika potrafi przyprawić o gęsią skórkę. Wstępem do przejazdu sportowym autem jest odpowiednie przygotowanie. Aby usiąść za kierownicą wybranego auta trzeba wcześniej przejść krótkie szkolenie. Prowadzenie sportowego pojazdu na torze wyścigowym nie jest prostą sprawą. Mamy do czynienia z różnymi odcinkami: długie proste jak również ostre zakręty. Niejeden, nawet doświadczony kierowca może mieć z nimi problem. Jazda po torze pozwala rozwinąć prędkość ponad 200 km/h a maksymalna prędkość zależy już od umiejętności kierowcy, warunków na torze wyścigowym oraz możliwości samego samochodu. Doświadczony instruktor będzie kontrolował sposób prowadzenia samochodu w czasie jazdy. Jazda samochodem rajdowym jest bezpiecznym prezentem.

Jazda samochodem sportowym po torze wyścigowym

Przejazd sportowym samochodem to świetna zabawa i niezapomniana przygoda. Być może zmotywuje obdarowaną osobę, aby kupić wymarzone auto , choćby używane, i samemu spróbować sił na torze wyścigowym. Jeśli nie, przejażdżka wymarzonym samochodem wciąż jest czymś na wyciągnięcie ręki dzięki usługom odpowiednich firm. Jeśli szukasz prezentu, który z pewnością dostarczy moc emocji, to przejażdżka samochodem sportowym po torze będzie dobrym wyborem mimo pewnych mankamentów. Spełnienie marzeń jakim jest jazda po torze warto uwiecznić. Firmy oferują dodatkowe opcje, takie jak nagranie jazdy kamerą lub skorzystanie z usług fotografa, który zrobi profesjonalne zdjęcia uczestnikowi za kierownicą. Przejazd sportowym autem jest dość ekskluzywnym prezentem, jednak często wartym swojej ceny. To wyjątkowa cecha aut sportowych. Gdy raz usiądziesz za kierownicą samochodu sportowego i poczujesz się w roli kierowcy wyścigowego, takiej atrakcji długo nie zapomnisz.

Udostępnij